Vážení a milí příznivci nepopulární hudby,

 

možná, že jste již sami zjistili, že rockband Inženýr Vladimír v lednu nekoncertuje. A protože nás četné dotazy, kdy se tak opět stane, utvrzují v obavách z možných abstinenčních příznaků, dovolím si Vás v mezičase obšťastnit alespoň výroční zprávou č. 2. Vzhledem k tomu, že jednička vyšla předloni v září, předpokládám, že se Vám po této formě komunikace s Vaší oblíbenou hudební formací již delší dobu stýská. Nicméně pro jistotu: pokud byste naopak od nás raději už vůbec nikdy nic mailem nedostávali, stačí to zlehka naznačit a obratem Vás vymažeme. Těm ostatním s dovolením prozradím, co je v naše rockbandu nového.

 

Nový matroš

Martin si koupil zbrusu nové bazarové akustické bicí. (Mimochodem, pokud je pro Vás tato informace novinkou, je nejvyšší čas, abyste se zamysleli nad svou docházkou, protože je používá již od června.) Ti nejpečlivější z Vás dokonce měli potěšení spatřit v akci i zbrusu novou tamburínu - nikoli obyčejnou, ale speciální bubenickou, se šroubem -, která měla premiéru v listopadu.

Oproti původním elektronickým bicím ty nové sice nevyhlížejí tak futuristicky, tropí však mnohem více hluku a zároveň působí o poznání opravdověji, čímž přispívají k našemu pečlivě budovanýmu rockovýmu imidži.

Rovněž stojan pod virbl je úplně nový, to ale ocení jen opravdoví fajnšmekři.

Kytara a vše ostatní je staré.

 

Nové písně

Již s novými bicími jsme za účelem atakování dramaturgů letních festivalů nahráli novou várku sedmi písní; pokud byste hořeli zvědavostí, lze si je poslechnout na našich webových stránkách v sekci novinky. Do jara hodláme natočit dalších zhruba deset kousků a udělat z toho všeho nové democédéčko, aby bylo na čem bohatnout; o ztékání hitparád ani nemluvě.

 

Noví lidé

Z personálního hlediska je vše při starém, pořád ale máme zálusk na rozšíření Inženýra Vladimíra o harmonikáře nebo harmonikářku, kdybyste o někom příhodném věděli.

 

Bandzone

Od loňského podzimu se prezentujeme na serveru bandzone.cz, což je tzv. síť druhé generace. Jakože tam nejenom jsme, ale můžeme všichni dohromady navazovat virtuální přátelství, povídat si o hudbě, sdílet písničky a tak. Zatím se pro jistotu chováme zcela pasivně, spoléhajíce se na to, že si nás virtuální kamarádi najdou sami. Už máme čtyři. Toho prvního sice trochu podezříváme z toho, že je umělý a přidělili nám ho administrativně, abychom se jako nováčci necítili úplně osamělí, zbývající tři jsou však skoro jistě opravdičtí.

 

Co bude

V únoru (konkrétně ve středu 13.2.) je naplánovaný koncert se skupinou P.O.City v žižkovském Jet Clubu, jinak ale zůstáváme doma v Ryběnaruby. Přijít samozřejmě můžete tam i tam. Co se týče koncertu v Jet Clubu, náš marketingový konzultant navrhl, abychom to prezentovali jako předvalentýnskou party. Bude to předvalentýnská party. Srdce s sebou.

 

 

Za Inženýra Vladimíra zdraví Mikulka Vladimír