Vážení a milí příznivci nepopulární hudby,

v rámci neutuchající snahy o důvěrně kamarádský vztah s posluchači si Vás u příležitosti začátku nové sezóny dovolíme potěšit dalším vydáním nepravidelné výroční zprávy našeho rockbandu. Takže:

Nejdřív jedna smutná:

Odvážné letní plány na zásadní personální rozšíření bohužel nedopadly i když to po předběžných domluvách v povznesené náladě hradeckého festivalu nějakou dobu vyhlíželo nadějně. Věci nakonec zůstaly při starém dobrém, za což se omlouváme jak milovníkům zpěvaček, tak sólových kytaristů. Ale není všem dnům konec.

A pak už samé dobré:

Martin objevil a koupil roztomilou plyšovou kačenku, skoro stejnou, jakou máme na našem logu. Visí za krk ve zkušebně na trámu a je jí tam dobře.

Pro jistotu připomínám, že jsme v květnu pokřtili nové cédéčko, podbízivě nazvané Určitě si budem rozumět. Obsahuje šestnáct nových písní, tentokrát i s obrázkem, protože se profláklo, že Martin umí kreslit. Příslušné empétrojky lze sice nalézt i na naší webové stránce, pokud si však cédéčko koupíte, způsobíte sobě i nám podstatně větší radost, to je jasné. O bonusové samolepce s výše zmíněnou kačenkou ani nemluvě.

Na webu máme též nové fotografie z koncertů. Námitku, že bez zpěvačky to jaksi není ono, sice nelze dost dobře ignorovat, vizuálněji orientovaným příznivcům nicméně můžeme slíbit, že výhledově zkusíme zapojit více žertovných kostýmů a rekvizit. Martin si rovněž dal čestný závazek, že bude na letošních koncertech působit minimálně o 13% démoničtěji než loni.

Milovníci internetu si mohou prohlédnout naše (ale i cizí, samozřejmě) stránky na hudebních serverech Freemusic a Bandzone, kde mají počítadla a lze si tudíž zkontrolovat, oč je zájem. Za pozornost stojí, že z nových písní jsou nejstahovanějším kouskem Montérky, navzdory tomu, že na koncertech k nim posluchači opakovaně zaujímají postoj rezervovaný, ba snad i jaksi nepřátelský (ale my se nenecháme odradit!). Spíše interní pozoruhodností je možnost prozkoumat, jakou hudbu mají rádi návštěvníci Bandzone, zaregistrovaní coby naši fanoušci – jeden se nestačí divit.

Máme přehršel zbrusu nových písní - a to dokonce včetně jedné angažované; pokud sebereme dost odvahy, vmeteme ji publiku do tváře již na říjnovém koncertu. Milovníci standardně lyrického repertoáru Inženýra Vladimíra se nicméně nemusí obávat, píseň se angažuje s maximální opatrností, až na samotné hranici alibismu, téměř v zahraničí, dalo by se  říci.

Co do místa hraní, postupně se přesouváme do žižkovského Jet Clubu (Orebitská ulice, hned za viaduktem, zhruba mezi Poncem a Divadlem Járy Cimrmana). Panuje tam poněkud klubově rockovější atmosféra než v Ryběnaruby, vstupné je téměř zanedbatelné a výhodou se zdá být i to, že po koncertu lze zůstat pohodlně sedět v sále. Pivo je dobré, víno akceptovatelné. Nejbližší koncert v Jet Clubu plánujeme na čtvrtek 30. října, napůl s kapelou TyVole, v rámci série společných vystoupení se skupinami, které jsou nám sympatické. Ve výhledu je též tradiční koncert s hudební sekcí divadla Krvik Totr, znovusjednocenou a obohacenou zahraničními zážitky. Ale o tom více v konkrétních pozvánkách, kterým se též v budoucnu nevyhnete. Ledaže byste pozvánky dostávat nechtěli, dali nám to vědět a my vás sice s lítostí, leč zodpovědně a obratem vymazali z adresáře.

Se všemi ostatními se těšíme na další radostnou spolupráci a s těmi nejotrlejšími též na viděnou a na slyšenou.

Za Inženýra Vladimíra zdraví Mikulka Vladimír