Milí a drazí,

jaro je tady a nadešel čas na shrnutí trochu hektického období. Odehrálo se mnohé:

Zahráli jsme si ve Futuru před kamerami ČT Art, a byl to, upřímně řečeno, malounko průšvih. Vzhledem k absenci stálého basáka jsme se domluvili s Marií Pernou, která už s námi sice skoro rok nehraje, ale dotyčné písně umí, jenže se jí dva dny před vystoupením udělalo těhotensky špatně a hraní odřekla. Nakonec s námi televizní koncert na dvě rychlé domácí zkoušky odbasoval Martin Gerla, Janin spolužák z Ježkárny – no a já pak přímo na místě nervózně spatlal, co se dalo. Jojo. Martin byl na rozdíl ode mne v klidu. Zatracení jazzmani, všechno zahrajou napoprvé, nedělaj chyby a ještě přitom vypadaji, jako že těžká pohoda.  Ale postavily se proti nám i jiné okolnosti než jen moje vlastní neschopnost: když jsem zjistil, že mají ve Futuru kouřostroj, natěšeně  jsem se dožadoval, aby nám tam pořádně foukli, protože co je to za show bez kouře. Tajně jsem přitom doufal, že by snad mohl být i pořádný metalový větrák, ale vyšlo z toho jen takové nijaké pšouknutí. Nemůžu se zbavit trochu ukřivděného pocitu, že ostatním dýmali o poznání líp. No nic. Z hlediska konečného výsledku nezbývá, než doufat, že to v televizní produkci nějak kreativně sestříhají. Pořad se jmenuje Doutnák a vysílá se to jako seriál od dubna, každá kapela má asi čtvrt hodiny, rozhovor plus pár písniček, a budou tam kromě nás i opravdické hvězdy alternativního nebe. Takže Lucka Bílá ne, Kryštof taky ne, ale všichni ostatní jo.

Zcela nad očekávání se naopak povedl křest cédéčka. V Potrvá nejenže hrál znovu basák Martin, ale taky další muzikantů, kteří jsou na cédéčku, Sonia Koutová, rozverní pánové z FILTRu a Kateřina Rudčenková ve sborech, a taky Petr Mazur na kytaru (to je důležité, ještě o tom bude řeč). V Tohle by Ježíš neřešil navíc znalecky basoval Ivan Preissler, který bydlí ve stejném domě jako já, a má tak naší ulici, v níž se děj písně odehrává, poctivě našlapanou. Mimochodem, fajnšmekři ocení, že Ivan už kdysi hrál basu Wabi Daňkovi na takové té kanonické nahrávce Rosy na kolejích;  jedním slovem hudebník, který dokáže držet prst na tepu doby.  A celé to krásně předskočil Marek Doubrava, který byl natolik k sežrání, že nám skoro ukradnul show. Podívat se přišla i řada bývalých spoluhráčů a pár spolužáků, byl jsem z toho všeho úplně naměkko. Pokud by byl někdo žádostiv fotek, tak tady .

A teď už ta úplně nejpodstatnější věc. V dobré náladě po křtu jsme se s Martinem a pak i s Petrem domluvili, že to oba s Inženýrem zkusí regulérně. Skoro se to ostýchám psát, protože to znamená úplně nové rozložení sil v kapele: dva studovaní jazzmani, jeden hudební všeuměl a jeden dřevák, na kterého ti tři muzikanti budou muset být strašně moc muzikantsky hodní. Uvidíme, jestli to takhle bude hudebně i logisticky udržitelné, ale představa je to hezká a jsem z ní tak trochu jako na obláčku. Poprvé se takhle předevedme v Kocourovi ve čtvrtek 30. března, kdybyste si to chtěli zkontrolovat (ani nemluvě o tom, že Syrový tóny, které to vystoupení zpunktovaly, jsou veskrze zajímavá banda). A o dva dny později si koncert v plné sestavě zopakujeme ve Vile Štvanice po tamním aprílovém Matematickém kabaretu.

Kromě toho budu dál hrát i sólově, pod hlavičkou Inženýr Vladimír (sólo), a to dost jiný repertoár než s kapelou. V nejbližším výhledu to bude v pátek 7.dubna před kapelou After 12th v hospodě Pod nuselským mostem, ve čtvrtek 13. dubna na openmiku v Božích mlýnech a 27. dubna tradičně v Jiným kafi napůl se Sašou Niklíčkovou. Podrobnosti tady. Pokud k hudbě přistupujete komplexně, rozhodně se přijďte podívat co nejdřív, dokud mi nesleze opálení z nedávného výletu do tropů.

Za Inženýra Vladimíra zdraví Vladimír

nemělo by ujít vaší pozornosti:

Nové cédéčko Sexappeal (2017) je k mání po koncertech za stovku, kdykoli poštou za 130,-
Stejným způsobem lze získat i nový výběr z nejstarších kousků Veliký sběr (2006-2010)
( náslech na
http://bandzone.cz/inzenyrvladimir  )

Pokud byste si naše cédéčka nechtěli koupit (což nám samozřejmě udělá úplně největší radost), ale přesto je chtěli poslouchat, lze tak učinit na serveru
Bandcamp.

Píseň Tohle by Ježíš neřešil úspěšně bojuje s folkovými matadory v hitparádě Radia folk. Už jsme byli třikrát první, když budeme první čtyřikrát, Ježíš bude ověnčen čestným titulem „folková jednička“. Nic zásadního z toho neplyne, ale představa je to hezká . Hlasovat můžete každý pátek do 12:00, časy vysílání, pořadí, instrukce a další informace jsou
tady (ale mají v tom dost velký chaos, nutno říct).

užitečné linky jsou:

web:
http://www.inzenyrvladimir.cz  
facebook:
http://www.facebook.com/inzenyrvladimir
bandzone: http://bandzone.cz/inzenyrvladimir
bandcamp: https://inzenyrvladimir.bandcamp.com