Milí přátelé nepopulární hudby,

srdečně zdravím v nové sezóně, a hned úvodem optimisticky dodávám, že se s Inženýrem jako takovým nic podstatného nestalo. Po všech fluktuacích v minulých letech je to docela příjemná změna. Lukáš zdatně a bezpražcově basuje, fotí kapely, které vystupují s námi, Petr inspirovaně hraje na všechno možné a Jana nezadržitelně odjela do Mongolska. S příslibem, že se hodlá vrátit ještě letos. Naštěstí vzdala alespoň původně ohlášený plán poctít památku legionářů prostřednictvím cesty vlakem přes Sibiř, takže výrazně vzrostla šance na to, že jí ještě někdy uvidíme a vy uslyšíte.

Fesťáky!

Přes léto jsme si zahráli na pár festivalech a konečně máme taky pár hezkých fotek celé kapely v akci, konkrétně ze srpnového vystoupení v Baráku, kde to ostatně bylo neobyčejně příjemné. Lukáš má v podvojné roli fotografa-hudebníka samozřejmě spoustu ještě hezčích fotek kapel, které hrály s námi, ale darmo se tím nechat frustrovat.Máme taky jednu docela raritní, i když technicky spíše pouliční videonahrávku z United Islands: v osvědčeném cajdáku o snídající Lídě hraje kromě Petra a mě ještě Martin Strakoš z Luxusu. Celé je to pozoruhodné hlavně tím, že Martin nejenže s námi nikdy nic nezkoušel, ale dotyčnou píseň nejspíš slyšel poprvé v životě. To se tak někteří šikovní lidé mají. Ke kontrole a umírněnému dojetí zde: Lída snídá. Na Konci léta ve Skalákově mlýně se zas Lukáš při ranním jamu chopil kontrabasu, vypadalo to skvěle, ale zdokumentováno to není, protože fotografem je Lukáš – a dále viz stesky výše. Mimochodem, byla to u Skaláka postunderground-postmáničkovská akce par exellence, a jako takovou ji lze všem jen doporučit. To, jak se zestárlé undergroundové skupiny nonšalantně okysličují účastí (vlastních) odrostlých dětí, a mění se tak v jakési vícegenerační rodinné podniky, je skoro až dojemné.

Nové cédéčko

S celou kapelou cédéčko hned tak nebude, a tak jsem přišel na nápad natočit v mezičase písně notoricky sólové doplněné archivními kousky, které mám rád, ale při nahrávání se na ně z nejrůznějších důvodů zatím nedostalo. Původní představou bylo cédéčko víceméně sólové, postupně se to posouvalo k duetům a teď už to vypadá na celý orchestr. Tedy tu a tam. S termínem dokončení to vychází trochu podobně. Plán velel dodělat vše do konce prázdnin, aby se stihnul trh se školními potřebami, nyní s optimistismem sobě vlastním uvažuji spíš o trhu vánočním. No nic, nehoří, přinejhorším to vybalíme stejně jako posledně k Vítěznému únoru. Pro lepší představu jeden zatím jen provizorně smíchaný kousek, který se živého uvedení dočkal jen párkrát - tady je hudebně vyzdobený Janiným zpěvem a houslemi, prohnanými kouzelnou zelenkavou krabičkou. K poslechu zde: Slunce. Radostné je samozřejmě i to, že se náš koutek křesťanského folku rozrostl o další položku. To by bylo, abychom nakonec nepronikli i do rádia Proglas, krucinál hergot.

Na podzim

Než se Jana vrátí z Mongolska, budeme nejspíš hrát jen ve třech, ale samozřejmě se chci pravidelně producírovat též sólově, veden pevným přesvědčením, že ošklivé písně Inženýra Vladimíra jsou přesně ten tovar, který je potřeba v malých sympatických klubech a kavárnách. Z těch mimopražských je zatím domluvená knihovna v Plzni-Skvrňanech a kralupské Patro, další jsou v jednání. Kdybyste měli v tomto ohledu nějaké tipy a návrhy, rád si nechám poradit: booking, jak se honosně nazývá více či méně agresivní vnucování se pořadatelům kulturních podniků, je činnost dosti příšerná, jakkoli nevyhnutelná.A na závěr ještě jedna fotka z Osamělých písničkářů v Kaštanu. Vypadám na ní mnohem líp než ve skutečnosti, tak to bych byl trouba, kdybych se nepochlubil.

Těšíme se na viděnou a slyšenou,

za Inženýra Vladimíra uctivě zdraví Mikulka Vladimír

*******************


Kdybyste chtěli zajít na sólový koncert:

pátek 12. října ... Inženýr Vladimír & Jiný člověk, Praha, Jiný kafe, 19:30 -
Jiný Kafe, Táboritská 9, Praha 3 Žižkov

čtvrtek 29 listopadu ... Inženýr Vladimír jako host Kralupského open-micu
bar Patro, Riegrova 208/9, Kralupy nad Vltavou


Kdybyste chtěli zajít na divadlo:

čtvrtek 18. října,
Antonín Puchmajer D.S. : Rösnerovo oko aneb Nutkání souložit se sochami
Hradčanská, Obec křesťanů, 19:00

******************

web: www.inzenyrvladimir.cz  
facebook: 
https://www.facebook.com/inzenyrvladimir  
bandzone: 
http://bandzone.cz/inzenyrvladimir 
bandcamp: 
https://inzenyrvladimir.bandcamp.com  

nahlédnout lze i na stránku sesterského divadla Antonín Puchmajer D.S.
https://www.facebook.com/antoninpuchmajer
http://antonin-puchmajer-d-s0.webnode.cz/
domů

zpět na zprávy a novoty