Milí přátelé nepopulární hudby,

omlouvám se, že ruším vaší rozjímavou adventní pohodu, ale sami uznejte: co by to bylo za pohodu, kdybyste nebyli informováni o tom, co je nového u Inženýra Vladimíra. Takovou fake-pohodu by vám nepřál ani Děda Mráz, který jinak na advent zvysoka kašle.

Jsme tam taky

Zásadní zpráva, a vlastně hlavní důvod, proč tuhle zprávu píši, tedy kromě toho, že vás mám všechny rád, jako kolektiv i jako jednotlivce, a samozřejmě ještě taky kromě toho, že si myslím, že když vás budu dostatečně často oblažovat slizkostmi tohoto typu, budete vy chtě nechtě občas myslet na nás, a to zvýší šanci, že ve vás poroste špatné svědomí, a to špatné svědomí že vás jednou chtě nechtě vyžene na koncert, tak kromě toho všeho je hlavním důvodem, proč tuhle zprávu píši, oznámení, že se nahrávky Inženýra Vladimíra konečně objevily na Spotify (a taky na všech Deezerech a iTunes a jim podobných). No a mít nás ve vašich inteligentních telefonech, to je skoro jako kdybyste si nás vzali k sobě domů.Takže vy nás odteď můžete vesele streamovat, a my z toho budeme bohatnout. Za každé přehrání písničky dostaneme asi tak dva halíře, takže se prosím snažte, je to ještě víc super a víc dobrý skutek, než sbírat víčka. Spotify má kromě mnoha výhod bohužel i jednu drobnou nevýhodu: počítadlo přehrání ukazuje pouze tisícovky. Justin Bieber říkal, že je to v pohodě, ale mně by teda jemnější rastr přišel takový jaksi citlivější vůči nám, kteří se orientujeme primárně na špičkovou kvalitu posluchačů, to jest vás, a mezi své příznivce nevpouštíme jen tak nějaké čučkaře, to jest ty ostatní.

(Mimochodem, všímáte si, jak intenzivně se mi koncem roku daří pracovat s interpunkcí a aktuálním výrazivem?)


Nové cédéčko

Kapitola s tímto titulem je evergreenem letošních zpráv: hotové to samozřejmě pořád není, ale práce volným tempem pokračují. Termín dokončení se tak přesouvá do nového roku. Což mi připomíná jednu špatnou zprávu: cédéčko nebude možné pokřtít v Jinym kafi, jak jsem si představoval, protože Jiný kafe, zasloužilá domácí sólová scéna, s koncem roku končí. Smutné, velmi smutné.


Radostné zážitky z cest

Úplně poprvé jsem si zahrál v Olomouci, což by samo o sobě nestálo za podrobné popisování (jakkoli je Olomouc fajn a hospoda U magora jakbysmet), kdyby tam nedošlo k dojemnému setkání s mým snad vůbec nejstarším dopisním kamarádem Špuntem. Špunt přišel, nazvučil, přivedl kamarády a opil se s nimi i za mě, protože já jako řidičský suchar musel po koncertu odjet zase do Prahy. Ale jak říkám, bylo to dojemné. Což je, doufám, jasně patrné i z přiložené fotografie.Trocha sebepropagace

Kdybyste ještě letos chtěli zajít na koncert, hrajeme ve čtvrtek 13 prosince ve Sběrných surovinách společně s kapelou Luxus, v níž je náš multiinstrumentalista Petr Mazúr frontmanem, zpěvákem a autorem, a ještě taky se sólovým písničkářem Petrem Hruškou. Oslavíme tam mimo jiné to, že se nám Jana předevčírem vrátila z předlouhého studijního pobývání v Mongolsku, a to ve stavu nepoškozeném, takřka zánovním.

Takže přejeme hezké Vánoce a těšíme se na viděnou a na slyšenou,

za Inženýra Vladimíra uctivě zdraví Mikulka Vladimír


******************

web: www.inzenyrvladimir.cz  
facebook: 
https://www.facebook.com/inzenyrvladimir  
bandzone: 
http://bandzone.cz/inzenyrvladimir 
bandcamp: 
https://inzenyrvladimir.bandcamp.com  
spotify: https://open.spotify.com/artist/1QmR3uNamW7SzNff4f1uWv
domů

zpět na zprávy a novoty